Спеціальність:
“КОМП’ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ”
Загальна інформація
Комп’ютерна інженерія – це напрямок вивчення, об’єднання і впровадження спеціалізованих винаходів електричної та електронної інженерії, а також досягнень комп’ютерних наук, які використовують для розробки апаратного і програмного забезпечення комп’ютерних систем, створення, дослідження та експлуатації електронних пристроїв і систем на основі інтегральних схем, сенсорної та мікросистемної техніки. Комп’ютерно-інтегровані технології застосовують на виробництві, у бібліотеках, банках, системах Internet-зв’язку та управління, проектування, діагностики тощо.
Комп’ютерна інженерія надзвичайно тісно пов’язана з електронікою, яка є основою проектування комп’ютерних систем, включаючи спеціалізовані та вбудовані системи, передбачає їх програмування та моделювання на всіх рівнях – від опису системи до компонентів та елементів. Ці підходи комп’ютерної інженерії можуть бути використані в різних галузях науки і техніки.
З огляду на це неухильно зростає попит на спеціалістів з комп’ютерної інженерії. Вирішення цієї проблеми є головним завданням кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки.
Спеціальність
- 123 “Комп’ютерна інженерія” (бакалавр та магістр)
Форма навчання – денна.
Кваліфікація: технічний фахівець в галузі прикладних наук та техніки. Технік-програміст.
Студенти спеціальності “Комп’ютерна інженерія”, крім фундаментальних знань принципів побудови, архітектури і функціонування сучасних комп’ютерних систем, отримують поглиблені знання з комп’ютерних систем керування, комп’ютерних мереж і технологій.
Отримують професійну підготовку з електроніки, програмування та інтеграції апаратних і програмних платформ, а також автоматизованого комп’ютерного проектування мікропроцесорів, вбудованих комп’ютерних систем, інтегральних схем, сенсорів, програмування мікроконтролерів та ПЛІС.
Вивчають мови програмування С++, Bash, Python, асемблер, PHP, JavaScript, MySQL, Qt, VHDL, Verilog. Лабораторії оснащені високопродуктивними комп’ютерами і засобами для розробки комп’ютерних систем на основі компонентної бази провідних закордонних фірм. Перевагами підготовки наших випускників є універсальність і гнучкість професійних знань, що забезпечує їхнє працевлаштування в різних галузях науки і техніки, виробництва, бізнесу. Під час навчання студенти кафедри проходять практику у провідних компаніях регіону: ВАТ «Мікрол», Softjourn, SoftServe, ЕКТОС, ВО “Карпати”, ТзОВ “Нетгруп”, FLEXTRONICS, Leoni, ELEX, Технополіс та ін. Провідні фахівці комп’ютерних фірм регулярно зустрічаються зі студентами і проводять майстер-класи.
На 2-й або 3-й курс спеціальностей “Комп’ютерна інженерія” можуть вступати абітурієнти, які закінчили коледжі за спеціальностями:
“Обслуговування програмних систем і комплексів”;
“Обслуговування систем баз даних і знань”;
“Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”;
“Розробка програмного забезпечення” та інших споріднених спеціальностей.
Бакалаври спеціальностей “Комп’ютерна інженерія” можуть продовжити навчання за освітнім рівнем “Магістр” спеціальності “Комп’ютерна інженерія”. На факультеті впроваджена система подвійних дипломів з європейськими ВНЗ. Після закінчення магістратури студенти можуть продовжити наукову роботу в аспірантурі за спеціальністями “Комп’ютерні системи і компоненти”, “Електроніка”.
Професійна діяльність. Сферою діяльності фахівців комп’ютерної інженерії є розроблення, проектування та експлуатація звичайних і високопродуктивних комп’ютерних систем, локальних і корпоративних комп’ютерних мереж, Інтернет мереж, баз даних, системних і прикладних програмних засобів, вбудованих комп’ютерних пристроїв, засобів цифрового зв’язку, систем опрацювання сигналів і зображень. Фахівці комп’ютерної інженерії, порівняно з фахівцями програмної інженерії, більше спеціалізуються на розробці інтегрованого апаратного та програмного забезпечення комп’ютерних систем, оскільки володіють знаннями комп’ютерної архітектури, електроніки, мікроелектроніки, проектування великих інтегральних схем і апаратних систем, систем реального часу, працюють над дослідженнями в галузі робототехніки, основою яких є цифрові електронні системи управління і контролю з використанням електродвигунів, систем зв’язку, сенсорів тощо.
Студенти забезпечуються гуртожитком.
Кафедра сприяє працевлаштуванню випускників.