Журнал реєстрації відгуків та пропозицій щодо ОП

Журнал реєстрації

відгуків, рецензій, зауважень та пропозицій стейкхолдерів

щодо освітньо-наукової програми (проєкту ОП) «Електроніка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти  за спеціальністю 171 – електроніка та рішень щодо них

Номер Інформація про стейкхолдера Дата надходження Зміст відгуку, пропозиції та рішення
1 Професор кафедри біофізики Львівського національного

Медичного університету Імені Данила Галицького д.т.н. Вісьтак М.

3.05.2023р Розглянуто проєкт освітно-наукової програми, відзначено що в програмі чітко і фахово представлено перелік компонент та їх логічна послідовність. Звернено увагу на фокус освітньої програми орієнтований на дослідження і комп’ютерне моделювання елементної бази інтегральних схем та мікросистем- на-кристалі, мікроелектроніку та інтегральну схемотехніку. Програму оцінюю позитивно.
2. Директор ТОВ ТРК “Діскавері’ Ціпан Володимир

Старшин системний адміністратор ТОВ ТРК “Діскавері’ Варцаб’юк Андрій

Системний адміністратор ТОВ ТРК “Діскавері”

Кіндрат Тарас

 

17.05.2023р. У відгуку на ОП зазначено що програма тісно пов’язана з інженерним напрямом розвитку підприємства, та містить структурований підхід до викладання та дозволить формувати фахівців високого рівня.

Висловлено декілька побажань, які варто було б врахувати при формуванні цієї освітньо- наукової програми: оскільки галузь знань стосується розділу “Електроніка та телекомунікації”, то непогано було б розглянути методи моделювання та дослідження власне в галузі електронних телекомунікацій; в матеріально-технічному забезпеченні не вказано програмне забезпечення для моделювання роботи електронних телекомунікаційних мереж, обладнання для обробки та дослідження сигналів, які передаються в різних середовищах, зокрема в оптоволоконному кабелі та кристалах, так і в середовищах, що передають електричні сигнали.

В загальному, програма третього рівня освіти (доктор філософії) за спеціальністю 171може бути впроваджена в дію.

3. Завідувач кафедри напівпровідникової електроніки Національного університету “Львівська політехніка”, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Анатолій Дружинін

Доктор технічних наук, професор кафедри  напівпровідникової електроніки Юрій Ховерко

12.05.2023 У відгуку на ОП зазначено, що у програмі запропоновано комплексний підхід до реалізації освітньої компоненти, що забезпечується викладанням дисциплін впродовж перших двох років які забезпечують набуття здобу вачами компетентностей, які за своїм спеціальним спрямуванням можуть бути широко викорастані на підприємствах промислового комплексу, наприклад для систем автоматизованого проектування інтегрованих схем, а також в освітньому процесі, зокрема в Національному університеті «Львівська політехніка».

Відзначені недоліки: 1) В запропонованій робочій групі, що відповідає за розроблення та затвердження освітньо-наукової програми відсутні представники студентського (аспірантського) самоврядування, що може позначитись на належному та швидкому реагуванні щодо проблем, пов’язаних, наприклад, із працевлаштуванням здобувачів. 2) Спеціальних фахових компетентностей, зокрема СК2, набувають внаслідок освоєння дисципліни з циклу загальної підготовки. Очевидно, що такі компетентності слід віднести до загальних, або забезпечити читання подібної дисципліни з циклу професійної (практичної) підготовки.

В цілому, освітньо-наукова програма може бути акредитована для подальшого набору та навчання здобувачів за третім освітнім рівнем підготовки доктора філософії.

Пропозицію враховано, в розробники ОНП включено представника від аспірантів.

4 Завідуючий відділом Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАНУ, професор кафедри Загальної фізики і моделювання фізичних процесів Фізико-математичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», лауреат Державної премії України, професор, д. ф.-м. н. О. М. Назаров 14.09.2023 Освітньо-наукова програма «Електроніка» залишає приємне враження своєю збалансованістю і глибиною. Спеціалісти за спеціальністю «Електроніка» дуже потрібні Україні. Особливо це пов’язано із посиленням обороноздатності країни, тому що без електроніки та інтегральних схем не може піднятися у повітря ні один літак, а ракета або дрон влучити в ціль.

Як побажання вказано, якщо це можливо, об’єднати ОК5 (Управління науково-дослідницькими проектами) з ОК2 (Організація наукової діяльності), як близьки курси і читати їх у першому семестрі, проте добавити замість ОК5 курс «Комп’ютерне моделювання елементів ІС», щоб аспіранти розуміли роботу кожного елемента схеми і найпростіших логічних елементів ІС.

Крім того, у розрахунку кредитів вкралася прикра технічна помилка. У пункті «1.2 Цикл професійної підготовки (42 кредити)» повинно стояти 21 кредит, тоді всі цифри сходяться.

Освітно-наукову програму «Електроніка» повністю підтримую.

Технічна помилка виправлена, пропозицію щодо об’єднання вказаних курсів буде розглянуто при наступному перегляді ОНП.

5. Керуючий ІФ департаментом ТОВ “ELEKS” Драганчук Н.Т.

Старший інженер з розробки ПЗ Возняк Ю.В.

Експерт з контролю якості Варварук В.М.

 

 

 

18.10.2023 У відгуку відзначено що програма включає комплексний підхід до навчання базових знань, що передбачає викладання дисциплін протягом перших двох років як загальної підготовки, так і елементів менеджменту в межах фахового спрямування. Ці дисципліни надають студентам компетенції, які можуть бути успішно використані в міжнародних проектах з розробки та впровадження програмного забезпечення, відповідно до їх спеціальності.

Однак, програма не позбавлена деяких недоліків: Не згадано конкретних міжнародних стандартів розробки, або контролю якості, відповідно до яких буде сертифікуватись фахівець; відсутні посилання на перелік інструментів та технологій, на основі яких буде вестись викладання.

Загалом, програма може отримати акредитацію для залучення та навчання здобувачів на третьому рівні підготовки здобувачів (доктора філософії).