01 квітня на кафедрі комп’ютерної інженерії та електроніки (КІЕ) фізико-технічного факультету відбулася чергова зустріч із представниками ІТ-компанії NetLS.
На зустріч були запрошені науково-педагогічні працівники кафедри КІЕ та здобувачі вищої освіти, які навчаються на освітньо-професійних програмах «Комп’ютерна інженерія» бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти. Від компанії NetLS в зустрічі взяли участь Ольга Яцюк (HR-Generalist) та Костянтин Кецкало (Middle Full-Stack .NET Developer).
Костянтин Кецкало представив здобувачам вищої освіти презентаційну доповідь на тему: «Темна сторона коду: антипатерни та як їх подолати».
У своїй доповіді спікер розповів про особливості написання програмного коду та шляхи подолання його слабких сторін. Особливу увагу було приділено антипатернам, які, на перший погляд, для недосвідченого програміста можуть здаватися як ефективне і правильне рішення, але насправді надалі призводять до виникнення складних проблем в процесі тестування та розвитку коду. Доповідач навів основні типи антипатернів та детально описав їх основну суть з використанням реальних прикладів, а також детально проаналізував наслідки погано написаного програмного коду. По завершенні доповіді Костянтин Кецкало поділився основними правилами, які використовують досвідчені розробники програмного коду, щоб уникнути антипатернів, зокрема дотримання принципів SOLID, дотримання найкращих практик структурування, визначення поширених антипатернів у програмному коді тощо.
Ольга Яцюк розповіла студентам про унікальну можливість проходження, впродовж 3 місяців, стажування в компанії NetLS за результатами якого можна бути працевлаштованим в даній компанії, яка здебільшого орієнтована на розвиток регіонального бізнесу, зокрема в м. Івано-Франківськ.
Зустріч пройшла в надзвичайно теплій та дружній атмосфері, студенти дізналися багато цікавої інформації щодо написання програмного коду та його тестування.
Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри КІЕ, щиро вдячні фахівцям компанії NetLS за проведену лекцію на актуальну тему та бажають подальшої плідної співпраці в галузі інформаційних технологій.