Історія

Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки – це одна із характерних прикмет сучасного розвитку суспільства. Новітні технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають у всі сфери людської діяльності. Комп’ютерні технології застосовують у виробництвах, бібліотеках, банках, системах Internet-зв’язку і управління, галузях проектування і т.д. В цих умовах продовжує зростати попит на спеціалістів з інформаційних технологій. Вирішення цієї проблеми є головним завдання кафедри комп’ютерної інженерії та електроніки.

Історична довідка:

Кафедра заснована у 2012 році за рішенням Вченої ради Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на базі кафедри радіофізики і електроніки і покликана забезпечувати освітньо-професійні програми за напрямами підготовки:

123   “Комп’ютерна інженерія”:

Освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр

Форма навчання – денна.

Кваліфікація: бакалавр комп’ютерної інженерії.

123 “Спеціалізовані комп’ютерні мережі”:

Освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр

Форма навчання – денна.

Кваліфікація: магістр спеціалізованих комп’ютерних систем.

171 “Електроніка”:

Освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр

Форма навчання – денна.

Кваліфікація: фахівець з електронної техніки.

Аспірантура за спеціальністю 171 “Електроніка”:

Форма навчання – денна.

Сфера в яких реалізуються набуті навики випускників:

Бакалаври комп’ютерної інженерії отримують необхідні знання, вміння та навики про організацію та функціонування комп’ютерних систем і мереж, оволодівають сучасними інструментальними засобами та засобами проектування. Лабораторні заняття відбуваються в лабораторіях, які оснащені високопродуктивними комп’ютерами і засобами розроблення універсальних та спеціалізованих комп’ютерних систем на основі новітньої компонентної бази провідних зарубіжних фірм. У ході навчання кращі студенти кафедри мають можливість проходити практику і стажування у відомих фірмах регіону. Провідні фахівці комп’ютерних фірм регулярно зустрічаються зі студентами і проводять навчально-екскурсійні відвідування цих фірм.

Диплом бакалавра за напрямом “Комп’ютерна інженерія” дає можливість продовжити навчання на рівнях “спеціаліст” або “маґістр”.

Професійна діяльність. Сферою діяльності фахівців комп’ютерної інженерії є створення, використання та обслуговування комп’ютерних систем універсального та спеціалізованого призначення, локальних і корпоративних мереж, мережі Інтернет, баз даних комп’ютерних мереж, системних та прикладних програмних засобів, спеціалізованих комп’ютерних засобів, зокрема, вбудованих мікросистем, засобів цифрового зв’язку, систем обробки сигналів та зображень, високопродуктивних комп’ютерних систем. Фахівці комп’ютерної інженерії, у порівнянні з фахівцями програмної інженерії, більше спеціалізуються на системах, в тому числі на комп’ютерному обладнанні, тому вони володіють грунтовними знаннями комп’ютерної архітектури, електроніки та мікроелектроніки, проектування великих інтегральних схем та апаратних систем, розробки программно-апаратного забезпечення систем реального часу.

Матеріально-технічна база:

На сьогоднішній день кафедра забезпечена шістьма сучасними лабораторіями: програмних систем, комп’ютерних систем і мереж, мікропроцесорної техніки, основ радіоелектроніки, радіотехнічних кіл і сигналів та схемотехніки, аудиторними приміщеннями.